Promocja oraz aplikacja mobilna

  • Witam.


    Ciekawi mnie jedna sprawa.. Czy kiedykolwiek był zamysł, by stworzyć aplikacje mobilna na androida i iOS, by była w Google Play? Dlaczego nie jest promowany BK, przecież to super gierka. Plemiona też zrobiły aplikacje mobilną i dostały drugie życie..

  • Też o tym samym myślałem. W jaki sposób nowi gracze mają dołączyć do BK, skoro nigdzie nie jest promowany? Potencjalni odbiorcy to młodzież, a ci najczęściej wyszukują tego typu gry właśnie poprzez Google Play.

  • kiedyś też myślałem o aplikacji ale odkąd odkryłem jak działa puffin nie jest już potrzebna, bardziej pomogło by aby strona rozpoznawała czy jesteśmy na telefonie czy komputerze i potrafiła się do tego dostosować, np dodatkowy guzik do uporządkowania wszystkiego w eq, albo kliknięcie na np. zbroję rozwija menu w chmurce i pojawia się opcja zdejmij/nałóż, to szczególnie by mi pasowało zmieniając mantykorę na jednorożca i wróżkę na giermka

    temat promowania gry przemilczę.

    S3 PL [RiR]

    S7 PL [res]

  • W tym problem, że jakby była na Google Play to by ludzie pobierali i grali :( A czy będą chociaż reanimować tą grę? Statystyki serwerowe przerażają.. Do top 100 bez wydatków pieniężnych wchodzi się w 2-3 tyg.... Tak łatwo :(

  • Anders Nie wiem czy aplikacja "nie jest potrzebna", bardziej odpowiednie byłoby sformułowanie "nie jest niezbędna" - oczywiście biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie aspekt techniczny. Co prawda Puffin umożliwia przeciąganie itemków, ale wiele osób w dalszym ciągu nie może np. wysyłać wiadomości prywatnych - zarówno przez Chrome jak i Puffina.

    Natomiast głównym zamysłem aplikacji nie jest umożliwienie/ułatwienie gry na urządzeniach mobilnych - jest nim samo pojawienie się w Google Play, co z pewnością przyczyniłoby się do popularyzacji gry. Napisałem w tym temacie do Supportu i dostałem odpowiedź taką, jak Arta - nie jest planowane wprowadzenie aplikacji mobilnej BK, ze względu na rentowność - zbyt wysokie koszty w stosunku do przychodów. Przychody byłyby niskie, bo jest mało graczy. A jest mało graczy, bo gra nie jest nigdzie promowana. I tutaj błędne koło się zamyka :)

  • Jakbym potrafił stworzyć aplikację, to bym zrobił za friko hehe :D Nie jestem alfa i omegą, ale z tego co znajomy mówił, to nie jest mega skomplikowane, gdyż to gra "przeglądarkowa". Zrobili by promocję na rubiny, taką kozak, to hajs by się uzbierał. A pamiętajmy o tym, że w każdy kraju, gra pewna pula ludzi i aplikacja była by jedna, jedynie język by się zmieniało...