Oyun Kuralları

 • Oyun Kuralları

  Battle-Knight.net sunucularinda acilan hesapla birlikte oyuncular gerek Genel Is Sartlarini (GIS) gerekse oyun kurallarini kabul etmis olurlar. Bunlarin ihlalinde ilgili hesaplara dondurma ya da kapatma cezasi verilebilir. Yapilan ihlalin icerigine göre bu yaptirim ilgili oyun admini tarafindan gerek tüm sunucular üzerinde gerekse diger Gameforge oyunlarinda da uygulanabilir. Ayni yaptirimlar oyun forumlarinda ya da IRC kanallarinda yapilan ihlaller sonrasinda da uygulanabilir. Takim üyeleri ilgili ihlalleri ortaya ciktiktan sonra kurallar cercevesinde en iyi sekilde degerlendirmekle yükümlüdürler.


  I. Hesap:  Her oyuncu birden fazla hesap açabilme sahiptir. Bu hesap hesabin üzerindeki email adresinin sahibinin üzerine gecerlidir.


  II. Hesap paylasimi:  Bir hesabin ancak bir sahibi olabilir ve sadece bir kisi tarafindan oynanabilir. Istisna sadece hesap bakiciligi durumunda olabilir.


  III. Hesap Bakiciligi:

  Hesap bakiciliginin gecerli olabilmesi icin, bu istegin bakicilik baslangicindan en gec 1 gün önce ilgili server yöneticilerine bildirilmesi ve su kurallara uyulmasi gerekir:


  1) Bir hesaba araliksiz olarak en fazla 14 gün boyunca bakicilik yapilabilir. (Bakicilik süresinin özel sebeplerden dolayi uzatilmasi talebini degerlendirecek kisiler ilgili server yöneticileridir)


  2) Bir kisi ayni anda server basina sadece bir hesaba bakicilik yapabilir. Bakicinin kendi oyun hesabinin bakicilik yaptigi hesapla ayni serverda bulunmasi bir sorun teskil etmez.


  3) Bir hesaba bakicilik yapildiktan sonra yeniden bakicilik yapilabilinmesi icin en az 7 gün gecmesi gerekir. Istisnalar konusunda karar yetkisi ilgili server yöneticilerindedir.


  4) Bakicilik esnasinda bakicilik yapilan kaydin özel bilgilerinde, e-posta adresinde ve sifresinde bir degisiklik yapilmasina izin verilmez.


  5) Bakici tarafindan emirlik icinde degisiklik yapilmasina ya da hesabin baska bir emirlige gecirilmesine izin verilmez.


  6) Hesabin normal oyun cikarlari dogrultusunda tüccar kullanilmasina izin verilir. Kötü ticaret anlasmalari ve ya esya kaybi durumlarinda hesabin gercek sahibi tarafindan hicbir hak talep edilemez.  * Bir hesap sahibinin aynı sunucudaki tüm hesaplarına yalnızca bir bakıcı bakabilir. Bakıcı ve hesap sahibinin hesapları aynı sunucuda olabilir.


  * Hesap içinde bakıcı tarafından yapılabilecek değişiklikler sadece hesap sahibinin yazılı onayı olduğunda geçerlidir.  IV. Uzun süreli inaktiflik:

  Uzun süreli inaktiflik durumunda oyuna giris yapmasi mümkün olmayacak oyuncu hesabinin silinmemesi icin, hesabina her ay bir kere giris yapacak baska bir oyuncu ayarlayabilir. Hesaba her ay yapilacak 1 giris ile hesap silinmekten kurtarilir, ancak bu islem en fazla 3 ay üst üste yapilabilir ve 4. aya izin verilmez. Bu özel durum icin de ilgili server yöneticilerinden izin almak gerekir.


  V. Multi Kullanimi:

  Oyuncularımızın multi kullanımına izin verilmektedir. Bunun anlamı, her oyuncu, isterse birden fazla hesap yaratabilir. Multi hesapların aynı lonca`da bulunmalari, birbirlerine saldırı düzenlemeleri yasaktır.


  Birden fazla hesapla oynayabilmek için yan hesaplarınızı mutlaka bildirmek zorundasınız. Bunun için:


  • Hesabınıza giriş yaparak hesap ayarlarına gelin, aşağı doğru inin ve 'Aynı kullanıcıya ait hesaplar' sekmesini görün.
  • Size ait diğer hesapların adlarını yazın > Hesaplarınızı bu şekilde listelediğinizde, listelenen hesaplara eklenme talebi gidecek.
  • Listelemiş olduğunuz yan hesaplarınıza giriş yaparak, multi hesap ekleme taleplerini kabul edin.
  • Multi hesaplarınızdan onayları tamamladığınızda, tüm hesaplarınız birlikte listelenecektir.

  Multi kullanımına izin verilmesinin yanı sıra, hesap paylaşımı yasaktır!  Aynı IP yi kullanan hane üyeleri:


  • aynı loncada olabilirler
  • Birbirlerine saldırı düzenleyemezler.  VI. Hesap Degisimi:

  Hesap devir islemlerini sunucularin üst oyun operatörleri gerceklestirmektedir. Onlarin bilgisi haricinde yapilacak devirlere izin verilmez.

  Oyun operatörlerinden habersiz yapilan devirlere bağli olusabilecek hasarlar icin hicbir sekilde hesap yedeklemesi veya kurtarmasi yapilmayacaktir. Degisim sonrasinda degistirilmeyen email adreslerinden dolayi oyun yönetimi sorumluluk kabul etmez, bunun kontrolü oyuncularin görevidir. Sadece hesaba ait email adresinden gelen itiraz ya da istekler degerlendirilmeye alinir.


  Bir hesap 28 gün icinde sadece 1 kere sahip degistirebilir. Yani hesap devir islemleri sadece 28 günde 1 kere olabiilr. Hesap devredildikten sonra 12 saat icinde email adresinin degistirilmesi zorunludur.


  VII. Bug Kullanimi:

  Oyunun herhangi bir programcilik hatasini, teknik acigini vb. hicbir kullanici lehinde kullanamaz, bu kesinlikle yasaktir. Her kullanici buldugu hatalari oyun yöneticilerine mümkün olan en kisa zamanda bildirmekle yükümlüdür. Bu ve benzeri teknik hatalardan, aciklardan vb. faydalanarak oyun-icinde avantaj saglamak, ilgili hesabin (hesaplarin) oyun isleyisine verilen zarar cercevesinde 1 gün ile tamamen kapatmak arasında cezalandirilmasina yol acacaktir. Ayni uygulama (ceza) oyuncunun buldugu veya bildigi hatayi oyun yöneticilerine bildirmemesi sonucunda da gecerli olacaktir. Hesap isimlerinde illegal (yasak) karakterler kullanarak hile yapmak veya oyun akisina zarar vermek, lehte avantaj saglamakta bu maddeye tabidir ve ayni yaptirimlar ile karsilanir.


  VIII. Script kullanimi:

  Oyun icersinde kullanilmak üzere tasarlanmis yarı otomatik (partiküler) veya tam otomatik scriptler, programlar vb. ve/veya oyun veritabani veya dahili komutlari ile islem yapabilecek harici ve/veya entegre her yazilim tamamen yasaktir ve tespiti halinde ilgili hesaplarin dogrudan kapatilmasi ile sonuclanir. Tüm oyuncularin yararina sunulacak yardimci araclarin kullanilmadan önce mutlaka oyun yöneticileri tarafindan onaylanmasi gerekir.


  IX. Gercek hayata yönelik tehdit:

  Oyun ile her sekilde ve her bicimde ilgisi olan/olabilecek konulardan dolayı gercek hayata yönelik yapılabilecek her türlü tehdit, santaj ve/veya hakaret, uygunsuz isim, mesaj ve/veya kullanici kontrolünde ve oyun icerisinde bulunan herhangi bir yer/deger/arac-gerec genel ahlaka aykırı bicimde doldurulamaz/yazılamaz ve/veya diger oyunculara, takim üyelerine ve Gameforge sirketi calisanlarina gönderilemez.


  X. Spam:

  Oyuncularin oyuna bakislarini engellemeye calisan tüm girisimler kesin olarak yasaktir. Oyuncularin oyun icinden mesaj almak istememesine saygi gösterilmek zorundadir. Bu kural cercevesinde sadece emirlik icindeki sirküler mesajlar istisna gösterir.


  XI. Operatöre iletin suistimal edilmesi:  Operatöre ilet butonunun oyun yöneticilerini rahatsiz edici sekilde kullanilmasi kesinlikle yasaktir. Operatöre ilet butonu sadece oyun icinden gelen mesajlarin oyun yöneticilerine iletilmesi amaciyla kullanilabiilr. Bir mesaj bir kere iletildikten sonra bir daha iletilmesine gerek yoktur.


  XII. Icerik:  Oyuncu profilinde, isminde, mesajlarinda, emirlik isimlerinde, emirlik profilinde veya emirlik mesajlarinda, ahlaki degerlere aykiri, kisilerin sahsiyetini yaraliyici veya yasalara aykiri icerik bulunmasi veya bu tür iceriklere link verilmesi durumunda sansür uygulanir ve gerekli görülmesi durumunda yöneticiler tarafindan ilgili oyunculara icerige bagli olarak günlük veya sürekli kapama cezasi verilebilir.


  Bir takim üyesinin ismini kullanmak, kendini bir takim üyesiymis gibi tanitmak veya diger oyunculari takim ismini kullanip tehdit etmek kesinlikle yasaktir.


  XIII. Kullanilan Dil:

  Sunucularda kullanilan resmi dil Türkcedir. Oyun ici mesajlarda, emirlik sayfalarinda veya oyun icindeki diger alanlarda yabanci bir dil kullanilmasi durumunda; kullanimin icerigine göre ilgili hesap cezalandirilabilir. Ayrica bu tür kullanimlarda takim üyelerinin sansür hakki da sakli bulunur.


  XIV. Kurallar ve uygulamalarinin kötüye kullanimi:

  Kurallarin belirlenmis yollar haricinde, kisisel cikar getirecek her türlü yöntem yol ve/veya yöneticilerin kararlarinin kötüye kullanilmasi ile kisisel amacli kullanilmasi kesinlikle yasaktir.


  XV. GIS:

  Bu kurallar GISlere ek olarak mevcutturlar. GISlerin de ayrica okunmasi zorunludur.


  XVI. Ek Kosullar:

  Bu metnin bölümlerinin veya icerigindeki bazi kurgularin gecerli yasalara hic uymamasi, tam olarak uymamasi veya güncel olarak uymamasi durumunda metnin kalan kisimlarinin icerigi ve gecerliligi bundan etkilenmez.


  Özellikle dikkat edilmesi gereken:

  - Oyun yöneticileri tarafindan ekran görüntüleri kanit olarak kabul edilmez. Dolayisiyla oyuncu taleplerinde degerlendirmeye alinmaz.


  - Bildirimlerin ve oyun yöneticilerine yazilan emaillerin mutlaka oyun icinde ilgili hesabin ait oldugu email adresinden gönderilmesi gerekir. Uygulamada olmasi durumunda resmi ticket- destek sisteminin kullanilmasina da izin verilir. Bunun haricindeki basvurular degerlendirilmeye alinmayacaktir.


  - Bir oyun operatörü tarafindan uygulanan yaptirimlar, bu operatörün bilgisi ve onayi haricinde baska bir oyun operatörü tarafindan degerlendirilemez.


  - Bir oyuncunun ayni konuyu, sorunun baska türlü cözümüne ulasmak icin, oyun icindeki baska bir oyun operatörüne götürmesi durumunda; art niyet tespit edildigi zaman ilgili oyuncu hesabi kapatilabilir. Baska yöneticiler hakkindaki sikayetler bu kural kapsaminda degerlendirilmez.