Struktura Teamu BK PL

 • Team - Forum


  Testowy Moderator (tMod)

  Testowi moderatorzy to początkujący moderatorzy, którzy na okres próbny mierzą się z trudem utrzymania dyscypliny na przydzielonym im podforum. To oni, wraz z Moderatorami, są główną siłą utrzymującą porządek na przydzielonych im podforach, ale w przeciwieństwie do moderatorów na pełnym etacie mają ograniczone prawa.  Moderator (Mod)

  Moderatorzy to podstawowa siła utrzymująca forum w porządku. Zajmują się usuwaniem, zmienianiem, cenzurowaniem, przenoszeniem tematów i postów, które naruszają regulamin forum (oraz regulamin określonych działów forum) lub nie pasują do danego forum, a także wyjaśniają wszelkie sytuacje sporne, z którymi użytkownicy mogą mieć problemy. Ponadto usprawniają działanie przydzielonego im działu tak, żeby korzystanie z niego było wygodne dla graczy (przyklejają ważniejsze tematy). Za naruszanie regulaminu forum udzielają użytkownikom ostrzeżeń lub upomnień. Użytkownicy mogą zgłaszać im uwagi co do forum, lub pytać korzystając z opcji "Zgłoś" lub PW (Prywatnej Wiadomości).


  Super Moderator (SMod)

  Super moderatorzy stoją wyżej w hierarchii forum i mają pod sobą kilka działów. Ich praca przypomina pracę SGO - nadzorują przydzielonych im moderatorów, sprawdzają ich aktywność. Współuczestniczą w wyborze nowych moderatorów oraz mogą usuwać nieaktywnych. Mają również możliwość zmiany nicków i rang. Chociaż nie mają obowiązku moderacji przydzielonych im działów, reagują w nagłych przypadkach np. pojawieniu się spamera, konieczności zamieszczenia ogłoszenia; dbają też o ogólną oprawę i funkcjonowanie działów forum. Są ostatnią instancją rozpatrującą odwołania od blokady konta.


  greenleft.gifAdministrator Forumgreenright.gif (FA)

  FA to najwyższa instancja związana z forum. Odpowiedzialni są za całościowe funkcjonowanie forum oraz jego zarządzanie i kontrolę od strony technicznej. Dodają, usuwają, otwierają lub zamykają działy forum. Mają również możliwość zmiany nicków i rang. Ponadto admini nadają bany zgłoszone przez modów i super modów. Nie mają obowiązku zajmować się moderacją forum i nie muszą przyjmować w tej sprawie zgłoszeń (chyba, że dotyczy całego forum). Kontakt to głównie system ticketowy oraz disord. Rozpatruje odwołania, przy których SMod ma wątpliwości. Decyzja FA jest ostateczna.


  Team - Gra


  Operator Gry (GO)

  Operatorzy Gry opiekują się powierzonymi im serwerami. Blokują konta, na których zostały złamane zasady gry, zajmują się obrazami, zmianą nicków. Ich głównym zadaniem jest utrzymać sprawiedliwą i równą rywalizację.

  Główną drogą kontaktu z Operatorem Gry jest system ticketowy.


  Super Operator Gry (SGO)

  Super Operatorzy Gry mają przydzielone kilka serwerów. Ich zadaniem jest kontrolowanie pracy Operatorów Gry, którzy podlegają pod ich rewir. W razie wątpliwych sytuacji pomagają GO w rozwiązaniu problemu. Można do nich zgłaszać skargi oraz pochwały na temat pracy Operatora Gry. Są ostatnią instancją rozpatrującą odwołania od blokady konta.


  redleft.gifAdministrator Gryredright.gif (GA)

  Administrator Gry jest najwyższą instancją w grze. Jego zadaniem jest zgłaszanie błędów w grze, kontrolowanie pracy SGO, rekrutowanie nowych GO/SGO oraz nadawanie im praw. Jest także łącznikiem między Team'em a programistami. Rozpatruje tylko odwołania, przy których SGO ma wątpliwości. Decyzja GA jest ostateczna.