Wskazówki dla początkującego

 • autor WskoczPodKoc
  1.Tworzymy postać na wybranym serwerze.  2.Wykonujemy samouczek możemy też go pominąć ale radziłbym go zrobić, ponieważ daję naprawde dobrą pomoc na starcie. Za wykonanie dostajemy 10 rubinow, konto premium na 5 dni, podstawowe EQ , i pare srebrników. Podczas samouczka, mamy okazję darmowych zmian ustawien miejsc trafień i obrony. Polecam zmienic z 3 miejsca trafien na jakieś które dają +25% lub +10% szansy trafienia.  3. Za te srebrniki co dostaniemy kupujemy jakieś EQ z dodatkowymi obrażeniami lub jeżeli nie będzie tego dnia to przedmioty z szansą obrony. Na początku bez dodatkowych obrażen lub wysokiej szansy obrony możemy miec problemy z wygrywaniem misji lub pojedynkow. Za reszte srebrnikow trenujemy nasze umiejętności. Najlepiej jest zainwestowac w Umiejętności obronne, wtedy przeciwnicy będa Nas rzadzej trafiać.

  Tutaj podam opis poszczególnych umiejętnosci i co one nam dają :  Siła : Czym większa siła to zadasz wieksze podstawowe obrażenia. (Podstawowe obrazenia to te które zadajemy tylko mieczem. Obrazenia dodatkowe nie są wliczane)  Zręczność : Czym więcej tej umiętności to mamy większą szanse na unikniecie obrażeń.  Kondycja : Im wyższa kondycja tym masz więcej punktów życia i szybciej się one regenerują.  Szczęście : Wpływa na szansę zadania krytycznego ciosu, a także na ilość zrabowanych srebrników podczas pojedynku.  Używanie broni : Czym większa ta umiejętność to mamy wiekszą szansę na zadanie celnego uderzenia. (Jeżeli ktos ma wysoko rozwiniętą umiejętność obrony np 120 a My mamy Używanie broni na poziomie 50 to nie trafimy go)  Umiejętności obronne : Im wieksza ta umiejętność to przeciwnik będzie miał trudniej Nas trafić. (Jest to przeciwieństwo Używania Broni)  Gracze kładą duży nacisk na 3 umiejętnosci czyli : Umiejętności obronne, Używanie broni i Szczęście. Dużo one nam pomagaja ale nie którzy aż za bardzo są zapatrzeni w ich moc. Słabo rozwijaja reszte umiejetnośći czyli siłe, zręczność i kondycje. Działanie siły na małych poziomach jest słabo widoczne. Wiem z swojego doświadczenia, że na małym poziomie często większa siła od przeciwnika pomaga w zwycięstwie. Załóżmy, że dwie osoby walczące maja po tyle samo obrażen dodatkowych i uderzą tyle samo razy. Gracz który ma więcej siły od przeciwnika ma szansę na zadanie ciosu większego niż 1 obrażen. (Przeważnie w potyczce graczy z takim samym rozwojem postaci wynoszą one tyle). Wystarczy, że trafimy go raz za 5 podstawowych obrażen a nie 1 i już wygrywamy. To samo dotyczy zreczności. Na wyższym poziomie od przeciwnika daje duża przewage. Zaś kondycja nie jest już tak ważna jak reszta umiejętności. Poprostu czym mamy jej więcej możemy dłużej walczyć nie patrząc na otrzymywane obrażenia i szybciej Nam się regeneruje.  4. Gdy już mamy zakupione EQ, wybieramy się na misje. Na poczatku jesteśmy w miejscowości Tarant a wraz z zdobywaniem wyższego poziomu będa odblokowywane nowe miasta. Polecam Wybrzeże, możemy tam trafić na węża morskiego który dobrze płaci.  5. Rozwijamy stopniowo naszą postać. Przez ten czas zmieniamy EQ na coraz lepsze i podnosimy nasze umiejętności. Na 5 poziomie mamy możliwość wygrania konia z Wyzwania. Jeżeli chcecie stworzyć konto turniejowe to nie sprzedawajcie go, chyba że możecie sobie pozwolić na kupno wierzchowca za rubiny. Wraz z zdobyciem 9 poziomu odblokuje Nam się możliwośc chodzenia na misje grupowe.  Co to jest misja grupowa ?

  Jest to prawie taka sama misja jaką wykonujemy normalnie, tylko że tutaj zbiera się do grupy określoną ilosc graczy (max 6 osób ) wybiera miejsce i rozpoczyna misję. Po wykonaniu MG musimy czekać 30 minut na powrót. Płaca przeważnie jest wyższa niż z zwykłej misji. Możemy też wygrać jakiś przedmiot np miecz. Istnieje też odmiana misji grupowiej czyli zakonna misja grupowa. Plusem w zakonnej misji jest to, że nie musimy czekać na powrót rycerza. Losujemy też koścmi w tawernie o przedmiot.

  Tutaj jest mały problem. Bo gdy np 5 osób rzuci koścmi a jedna nie to będziecie musieli czekać aż rzuci. Ale można to pominąć w łatwy sposób, poprostu pasujemy ;-)  6. Na 7 poziomie zmieniamy miejsce wykonywania misji na Endalain. Robimy tam misje na Mistycznej Wieży. Czarnoksiężnik płaci dobrze. Mamy też możłiwość kupywania przedmiotow na aukcjach.

  Przedmioty są tam tylko w srebrnikach, w połowie normalnej ceny.  Co to są aukcje i jak one działają ?  Aukcja – sprzedaż przedmiotów w wysokości połowy ich cen. Oczywiście nie znajdziemy tam takich samych przedmiotów jak u zwykłego handlarza. W każdym mieście jest inna ilość przedmiotów. W Endalain jest ich najwięcej. Poprostu zbieramy odpowiednia ilość srebrników i licytujemy się z innymi graczmi.  UWAGA : Jeżeli ktoś przelicytuje Nam przedmiot, stracimy wszystkie srebrniki !  A więc jak licytowac, żeby wygrać ?  Istnieją dwie zmiany aukcji. Pierwsza trwa od 23:00 do 10:59 a druga od 11:00 do 22:59. Pierwsze przedmioty z aukcji znikają już 30 min przed zakończeniem. Przyklad : 10:30 znika pierwszy przedmiot z aukcji. Jeżeli zdecydujemy się zalicytować to otwieramy nowa kartę w przeglądarce i odświeżamy co jakiś czas. To już musicie wyczuć sami co ile czasu. Jeżeli juz Wasz przedmiot będzie blisko zniknięcia (1 miejsce lub 2) wtedy licytujemy jak największą gotówka. Nie bądzcie wtedy chciwi na srebrniki, bo i tak się potem Wam zwróca, czym drożej kupicie to więcej kaski otrzymacie za sprzedaż podczas wymiany na nowy sprzęt. A może się tak zdażyc, że zalicytujecie np miecz za 9400, bo będzie Wam szkoda więcej dać, a ktoś zaoferuje 9401 i stracicie wszystko ;-)

  Jeszcze taka mała uwaga co do aukcji. Nie kupujcie przedmiotu kosztem drugiego, jeżeli nie macie jakiegoś zastepczego np z MG. Jeżeli nie uda Wam sie wygrać licytacji to stracicie miecz, srebrniki i do tego jeszcze się zlecą gracze na Was z atakami, bo będa myśleli, że macie srebrniki.  Ktore przedmioty znikaja pierwsze ?  Przedmioty znikaja srednio co pare minut. W kolejności od lewego górnego rogu w prawą stronę.

  7. Na 9 poziomie polecam zatrzymać sie na jakiś czas. Ulepszamy postać, troszkę można EQ zmienić i ruszamy na 12 poziom. Od 12 poziomu zaczyna się już zabawa. Pojawia Nam się możliwość kupna wskazówek.  Co to jest wskazówka ?  Wskazówka to mała notatka, którą można kupić u połowy handlarzy artefaktami. Jest to pewnego rodzaju poufna informacja od zaufanego lokalnego dostawcy. Wskazówki mogą mieć poziom od 1 do 5 ale tylko te z najniższym poziomem, można zakupić u handlarza. Wskazówkę można zakupić raz dziennie. Jeśli gracz ją kupi, pozostali handlarze nie będą jej mieli w swojej ofercie do czasu upłynięcia 24 godzin.

  Wskazówka zawsze wymaga odwiedzenia konkretnej lokacji na zasadzie "Mówią, że jest jest taki specjalny kwiat o nazwie jakiejś tam w Talfur - powinieneś się tam udać"

  Jeśli użytkownik odwiedzi określoną lokalizację i kliknie misję, otrzyma nagrodę przynależną do tej wskazówki: "Odwiedziłeś to i to, więc otrzymasz coś ekstra".

  Jeśli użytkownik wykorzysta wskazówkę, straci ona swoją wartość i może zostać sprzedana za 1 srebro, bądź zachowana, ponieważ wskazówki można ze sobą łączyć.  Łączenie wskazówek  Wskazówki można połączyć w momencie ich wykorzystania. Wykorzystane wskazówki tego samego poziomu łączą się automatycznie w niewykorzystaną wskazówkę wyższego poziomu.

  3 wykorzystane wskazówki poziom 1 => 1 niewykorzystana wskazówka poziom 2

  Oznacza to, że potrzebujesz przykładowo 9 wskazówek poziomu 1, aby zdobyć wskazówkę poziomu 3

  9 wykorzystanych wskazówek poziomu 1 => 3 niewykorzystane wskazówki poziomu 2

  3 wykorzystane wskazówki poziomu 2 => 1 niewykorzystana wskazówka poziomu 3

  Dlaczego Gracz powinien zbierać i łączyć ze sobą wskazówki?

  Ponieważ tylko połączone wskazówki do poziomu 5 dostarczą wam na prawdę ciekawe nagrody. Wskazówka poziomu 5 ma 25% szans na wierzchowca / purpurowy przedmiot /artefakt / towawrzysza  Poziom 1: Normalna wskazówka

  Poziom 2: Częsta wskazówka

  Poziom 3: Sporadyczna wskazówka

  Poziom 4: Rzadka wskazówka

  Poziom 5: Unikatowa wskazówka  Opowieść:

  Gracze mogą znaleźć strony książki oprócz nagród za wskazówki (nie zamiast nagrody ale jako dodatek). Książka będzie dostępna z podrzędnego menu Dziedzictwo, a strony będą uzupełniane automatycznie. Zawierają one historię Battleknight. Miły dodatek, który warto mieć.  8. I teraz jest wybór czy tworzymy konto turniejowe czy wbijamy dalej lvl ? Na 12 lvl jest to bardzo ważne, żeby się zdecydowac. Mamy wtedy możliwosc kupienia EQ z szansa obrony, które bardzo dobrze spisuje się w turniejach. Oczywiscie możemy zrobic konto turniejowe tylko, że na 19 poziomie. Wtedy poprostu kupujemy wyposażenie na 12 poziomie i wbijamy 19 ;-)  9. Jeżeli wybraliście opcję zdobywania poziomów, poprostu wbijamy je ;-)

  Pamiętajcie żeby nie robić tego zbyt szybko bo będziecie zdobywac poziomy a umiejętnosci zostaną takie jakie były.

  Wraz z zdobywaniem poziomów będa odblokowywane nowe miejscowości. Od 19 do 35 polecam :  Hatwig : las - jednorozce + duch drzewa

  Tamlet : jaskinia - feniks

  Alvan : wzgorze - feniks i zatoka - waz morski

  Endalain : mistyczna wieża – czarnoksiężnik  Gdy zdobędziecie 35 poziom obowiązkowo wybieramy się do Talfour do Smoczego Gniazda na smoki. Tam zdobędziecie najlepsze wynagrodzenie. Praktycznie zostajemy tam do końca gry, nie ważne czy mamy 35 czy 150 poziom, tam najlepiej płaca. Oczywiście też są tego minusy... Nie znajdziemy tam aukcji ani pracy. Do pracy, możemy chodzic do Alcran, ze zwykłym koniem podróż zajmuje 33 minuty. A aukcje to już wasz wybór, najlepiej iść do Endalain, bo jest ich tam najwięcej.

  Myślę, że gdy już zdobędziecie 35 poziom to gra będzie dla Was prosta i wszystko będziecie rozumieć.