Posts by Cruolelis

Pozwoliłem sobie temat przenieść tutaj ponieważ ulepszenie gry jest na pewno potrzebne aby reanimować tą grę.

Gram w Battleknight od 12 lat z małymi i większymi przerwami (ostatnio 1,5 roku) i z przykrością muszę stwierdzić, że oprócz jednej dużej zmiany kilka lat temu, wersja 0.9 z tego co pamiętam ale mogę się mylić, nie wiele się zmieniło. Jedni powiedzą, że stare BK było lepsze innym podoba się nowa wersja ale prawda jest taka, że najważniejsze aby gra się ciągle rozwijała co motywuje do gry.

Ostatnie 1,5 roku grałem w inną grę, w której ciągle coś dokładali nowego i myślę, że gdybym zrobił sobie rok przerwy to nie wiedziałbym jak się odnaleźć w grze tak była aktualizowana. Oczywiście gracze wydają tam dużo dużo więcej realnej gotówki bo po prostu gra daje takie możliwości a co za tym idzie firma, która grę wyprodukowała zarabia ogromne fundusze i mogą sobie pozwolić na ciągłe zmiany. Od razu powiem, że nawet nie inwestując gra daje tyle możliwości że można grać cały dzień i się nie nudzić. Ale koniec o innych gra bo jesteśmy tutaj dla ratowania Battleknight.

Pisałem o jakiś tam pomysłach w temacie aktualizacji i eventy ale przenoszę go tutaj więc powtórzę moje pomysły ale trochę je rozwinąłem. Mam nadzieję, że będziemy mogli tutaj porozmawiać co jeszcze można do tych pomysłów dodać albo jak je poprawić tak żeby koniec końców nasz Coma Art mógł przedstawić to do GF i kto wie może uda nam się coś jeszcze zmienić i na powrót ściągnąć do nas nowych i aktywnych graczy.

Postaram się również aktualizować pomysły w tym poście tak abyśmy mieli wszystko w jednym miejscu. Proszę o konstruktywne wypowiedzi a nie zwykły spam :)

1. Codzienne nagrody za logowanie, kumulacja do 7 dni zwiększając stawkę nagrody z dnia na dzień. Myślę, że gdzieś by to motywowało graczy aby chociaż zerknąć na bk. Do nagród można by dać srebrniki, ruble, miksturki, część posiadłości (np. ileś dni premium, kukły, strażnika itd.) Oczywiście jakoś losowo żeby nie było, że każdy tydzień taki sam. Oczywiście jak pisałem wyżej każdy dzień kolejny z 7 dni powinien dać nam większą wartość czyli np. jeśli w jednym 7 dniowym cyklu zaczniemy dzień 1 od miksturki to przykładowo dostajemy jakąś czerwoną ale jeśli jest to dzień 7 to mógłby to być albo eliksir poglądów ten różowy do zmiany karmy albo chociaż z 2-3 żółte 100 hp. Oczywiście tutaj wszystko do dogrania ale chyba widać myśl.

2. Powinien zostać wprowadzony kalendarz eventów albo coś na zasadzie zakładki gdzie będą opisane i pokazane zbliżające się eventy. Eventy powinny być podzielone na permanentne jak i limitowane czyli takie co pojawiają się co jakiś czas.

- Permanentne powinny być krótkie ale ciągle powtarzające się czyli np. jeden dzień mogłyby być tańsze statystyki innego dnia szybszy powrót z misji czyli to co mamy w mikroeventach. Oczywiście można to też łączyć w ciągu jednego dnia bo po co się ograniczać. Dodałbym jeszcze tutaj jakieś nowe eventy np. nagrody dla aktywnych graczy. Można dać nagrody dla top50 czy top30 w zdobytym łupie czy wygranych pojedynkach, Oczywiście czym wyższe miejsce tym lepsze nagrody.

- Limitowane to wiadomo te co już mamy czyli Łowcy, Uzdrowiciel, Wielkanocny, Fehan itd. Można też dodać tutaj event na tańsze ruble bo to też zbyt często nie występuje. Ale fajnie jakby pojawiły się też nowe eventy ale tutaj pole do manewru zostawiam GF.

3. Rozbudowa turniejów. Przedział 150-open to jest śmiech. Już dawno powinni dać kolejne przedziały bo jak lvl 150 może konkurować z 300? Tutaj moglibyśmy zwiększyć przedział może co 30 ale myślę, że 20 lvl to i tak dużo żeby ludzie mogli się zebrać czyli 150-169, 170-189, 190-209 później mogłoby być 210-239, 240-269, 270-299 i może 300 – open. Wprowadziłbym tutaj również turnieje między serwerowe.

4. Kolejne miksturki. Można dodać nowe miksturki hp np. 1tys hp i 2tys hp. Miksturka regeneracji misji czyli taka która daje np. 10,20,50,100 pkt misji. Miksturka szybkości czyli dająca np. 100, 200, 300 szybkości na 1h albo coś czyli 1, 2, 3 dodatkowe ataki w czasie walki. Mogłyby być miksturki zwiększające czasowo inne atrybuty jak szczęście, ub, uo np. o 10% czy coś. Dałoby to większe możliwości walki nawet z dużo wyższym poziomem. Miksturki też powinny zajmować mniej miejsca w plecaku poprzez nakładaniu się na siebie tych samych mikstur czyli miksturka 100hp nawet jak ich mamy 20 to zajmuje jeden kwadracik w plecaku ale jest podpisane ile ich mamy.

5. Czat zakonny, serwerowy i miedzy serwerowy tak żeby gracze mogli ze sobą rozmawiać a co za tym idzie chętniej korzystać z gry.

6. Rozbudowa zakonu. Powinna być możliwa rozbudowa zakonu za srebrniki i rubiny. Chodzi mi tutaj o to żeby zakon nawet bez zamku miał swoje korzyści. Czyli zakonnicy mogliby rozwijać zakon co bardziej by zachęcało ludzi do bycia w danym zakonie na dłużej a nie skakanie z zakonu do zakonu czy tworzenie nowych. Do rozwijania dałbym np.

- % atrybutów (siła, zręczność, szczęście, używanie broni, umiejętności obronne) max może 25% ale rozbite na poziomy np. po 0,5% i oczywiście cena każdego kolejnego poziomu adekwatna do poziomu.

- % tego co jest w mikro eventach (szybszy powrót z misji, szybszy powrót z pojedynku, szybsze podróże, szybsza regeneracja punktów misji, więcej srebrników z misji, tańsze statystyki) tutaj też mogłoby być max 25% i po 0.5% na poziom

- % obrony srebrników czyli np. max 25% większa ochrona srebrników kiedy ktoś nas zaatakuje też po 0.5% na poziom.

7. Karma - nowe możliwości i również opcja na 12/6h za mniej punktów karmy. Tutaj też można by było dodać karmy zwiększające atrybuty czy to co jest w mikro eventach. Wszystkie te możliwości spowodowałyby, że już by się tak nie biło graczy od góry do dołu w rankingu tylko dlatego że ma się dużą przewagę bo nigdy by nie było wiadomo czy gracz nie ma dodatkowej karmy czy miksturek zwiększająca moc gracza. Często można byłoby się zdziwić podczas ataku teoretycznie słabszego gracza.

8. Posiadłość ziemska – Tutaj też można by dodać nowe opcje.

9. Upgrade itemów, towarzyszy, koni. Można wprowadzić kolory itemów i poziomy np. co 10 czyli kupujemy item kiedy mamy lvl 1-10 to item ma poziom 1 jak kupimy na lvl 11-20 to item ma poziom 2 itd. Oprócz tego mamy kolory itemów oznaczający ich jakość np. biały, zielony, niebieski, fioletowy, pomarańczowy i złoty. Wtedy moglibyśmy ulepszać nasze itemy zwiększając ich statystyki. Mamy np. fajny item na poziomie 15 o kolorze niebieskim i wtedy łącząc go z innymi np. 4 itemami o tym samym poziomie i kolorze ulepszamy ten item do koloru fioletowego zwiększając jego atrybuty ale tracąc te itemy które w niego włożyliśmy.

Dzieląc itemy na poziomy moglibyśmy też wystawiać je w targu i handlować między graczami bo widziałem że i taki pomysł się pojawił. Oczywiście gracz, który ma lvl 144 (poziom itemu 15) nie może kupić itemu o poziomie 16 czyli z od gracza z lvl’em 151-160.

10. Gra powinna mieć możliwość ciągłej gry co zwiększyłoby jej grywalność. Blokowanie gracza poprzez misje, atak na innego rycerza, podróż czy pracę automatycznie zmniejsza aktywność graczy. Jeśli ktoś puści misję 30 min to z automatu wychodzi z gry i nie wiadomo kiedy się znowu pojawi. Dlatego powinno być więcej możliwości aby można było grać cały czas co uzależni graczy do większej aktywności. Uważam, że dobrym pomysłem byłoby umożliwienie misji, ataków, podróży, pracy w tym samym czasie. Oczywiście misje maja limity i nie zrobi się więcej darmowych niż ma się pkt misji ale gdzieś by to spowodowało, że gracz nie odchodziłby od gry. Można też dodać jakieś nowe atrakcje takie, które przytrzymają nas przy grze np. szukanie skarbów na mapie, hazard, może mini gry między graczami np. gra w kości, karty czy coś planszowego. Liczę na Waszą kreatywność.

11. Połączenie serwerów. Oczywiście nie wszystkich ale jakieś fuzje powinny być zrobione bo poprzez tworzenie nowych serwerów gdzieś tam uciekają gracze z tych pierwszych i po prostu robi się nudnie.

12. Dodanie 2 czy nawet 3 zestawu itemów. Ci co grają powiedziałbym zawodowo wiedzą, że najlepiej mieć z 2-3 zestawy itemów. Na obrone, na atak i na szczęście. Fajnie jakby była opcja od razu założenia sobie 2-3 setów i po prostu przy postaci kliknąć I, II, III aby zmienić.

13. Oczywiście aplikacja do gry na telefon…

Dzisiaj mija tydzień jak wróciłem do gry ale przydałby się jakiś event żeby się bardziej rozkręcić :)

Ostatnie 1,5 roku jak zrezygnowałem z BK grałem w inną grę i tam ciągle jakieś nowe eventy były tworzone dla graczy.

Ciekawe czy GF jeszcze kiedyś wymyśli nowy event dla BK....

Mam kilka propozycji :)

1. Codzienne nagrody za logowanie, kumulacja do 7 dni zwiększając stawkę nagrody z dnia na dzień. Myślę, że gdzieś by to motywowało graczy aby chociaż zerknąć na bk.

2. Wprowadzić kalendarz eventów. Codziennie powinien być jakiś microevent. 1 dnia tańsze staty innego szybsze misje itd. Plus eventy cykliczne, np co 2 tygodnie czy co miesiąc. Powinien być kalendarz i wiemy co kiedy będzie.

3. Rozbudowa turniejów. Przedział 150-open to jest śmiech. Już dawno powinni dać kolejne przedziały bo jak lvl 150 może konkurować z 300?

4. Kolejne miksturki HP. Gra w tej kwestii jak i w turniejach zatrzymała się 8 lat temu a przecież postacie cały czas się rozwijają.

5. Czat zakonny i serwerowy. Przecież te wiadomości to jest jakaś masakra :)

6. Nowe rozbudowy zakonu. Kukła, mury, skrzynia skarbów... Naprawdę nie można rozwinąć tego bardziej? Dlaczego nie ma więcej za srebrniki... Zakon za srebrniki mógłby np kupić % siły, zręczności, szczęścia itd plus % szybsze misje regeneracja kondycji itp oczywiście ceny adekwatne do statystyki. Nie mówie tutaj też o rozbudowie zamku ale o samym rozwoju zakonu. Gdyby zakony mogły się rozwijać same w sobie to ludzie by tak nie skakali z zakonu do zakonu :)

7. Karma - nowe możliwości i również opcja na 12h za mniej punktów karmy.

8. Posiadłość ziemska - czy tutaj też nie można dodać nowych opcji? Jak z wieloma sprawami wyżej i tu zatrzymał sie wszystko X lat temu....

9. Ataki na graczy w czasie misji... Powinni włączyć możliwość atakowania innych graczy nawet kiedy wyślemy rycerza na misję.

Pewnie można tak wymieniać i wymieniać ale dlaczego GF nic nie robi... przecież mogliby rozwijać grę na bieżąco a nie pakować naszą wydaną kasę w nowe projekty. Gdyby gra się rozwijała to i gracze by się jej trzymali ale jak nic się nie zmienia od lat to po co siedzieć i klikać co 30 min w misję...

Wiem, że prób już było miliony aby GF coś zrobiła nowego ale może przygotujemy jakiś projekt raz jeszcze i wyślemy do DE żeby się nad tym zastanowili?

Pozdrawiam wszystkich starych wyjadaczy :)

Moze nie mieliscie kasy w zakonie i nie zaplaciliscie za kukle :) Ja na 149 lvl srednio odczuwam 25% wzrostu kasy za misje ale na 59 lvl wyglada to duzo lepiej :)

Strona do logowania działa normalnie. Jak dla mnie wyglada to na brak automatycznego dopasowania wielkości obrazu. W pozycji pionowej mam normalnie ale w poziomej mam czarny pasek po prawej stronie. Powinno automatycznie przybliżać obraz i dopasowywać do szerokości ekranu a tego nie robi jak to np jest ze strona logowania gdzie działa prawidłowo.

Tak Anders wróżka obniża od ceny już obniżonej a nie podstawowej a szkoda :) kiedyś gdzieś poruszałem ten wątek na starym forum.

Czyli po prostu po powyższym podliczeniu mnożymy wszystko przez 0.97 :)

(300x300) x 0,49 = 44100

44100 x 0,97 = 42777

A szkoda bo gdyby było 3% od całości to:

(300x300) x 0,46 = 41400

Byłoby trochę taniej ale cóż :)